Noclegi w Sopocie

(13)

Sopot noclegi nad morzem.

Wybierając się na urlop nad morzem zastanawiamy się jakie miejsce wybrać. Zachęcamy do zatrzymania się w Sopocie - na turystów czeka ponad 4 kilometry piaszczystych plaż, słynne drewniane molo, "Monciak" czy Opera Leśna.

Po wpisaniu w pole wyszukiwarki - Sopot Noclegi - pojawia się wiele stron wyników. Mamy do wyboru ośrodki wczasowe, apartamenty, pensjonaty, pokoje czy domki. Decydując się na tanie noclegi w Sopocie warto rozważyć ofertę pokoi gościnnych i kwater prywatnych, niestety, czasem tańsza oferta wiąże się z większą odległością od plaży.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Bo pojęcie "drogo-tanio" jest mocno subiektywne. Sopot to jeden z najbardziej rozpoznawalnych, nadmorskich kurortów. Kojarzony jest raczej z drogim pobytem. I tak zapewne jest gdy wybierzemy nocleg w hotelu. Ale poza hotelami znajdziemy również tanśze oferty. Nocleg w pensjonacie czy willi możemy znaleźć już od około 70-90 zł od osoby za dobę. Tańsza jest oferta pokoi gościnnych - tu możemy znaleźć nocleg już za 40-50 zł od osoby za dobę. Niestety często tanszy nocleg związany jest z większą odległością od plaż i największych atrakcji turystycznych.

Sopot to dobrze zorganizowane pod względem turystycznym miasto, dysponujące bogatą bazą gastronomiczną - liczne restauracje, bary, pizzerie, smażalnie ryb, kawiarnie, lodziarnie - to wszystko czeka na turystów - każdy więc znajdzie tu coś dla siebie. Sprawdź w zakładce GASTRONOMIA.

Sopot to popularny kurort nadmorski - niepowtarzalny styl miastu dodają secesyjne kamieniczki i wille, stare drzewostany, ogrody i parki – zieleń stanowi aż 60% terenu Sopotu. Chyba najbardziej rozpoznawalnym elementem Sopotu jest najdłuższe w Polsce (ponad 500 metrów) drewniane molo - z tego miejsca udać się w rejs na trasie Sopot – Westerplatte – Gdańsk i Sopot – Gdynia. Kolejnym znakiem rozpoznawczym miasta jest Opera Leśna – amfiteatr pośród Lasów Oliwskich. Ale Sopot to oczywiście plaże o całkowitej długości około 4,5 kilometra, w większości publicznych, ale są też fragmenty dostępne tylko dla gości hoteli. Plaże są oczywiście strzeżone, pełne atrakcji, małych kawiarenek i pubów, wypożyczalni sprzętu plażowego i wodnego.

To zależy od konkretnego obiektu noclegowego w Sopocie. Część obiektów przyjmuje gości z ich czworonożnymi przyjacielami, wówczas, w opisie obiektu, znajduje się informacja i piktogram "Akceptujemy małe zwierzęta". W niektórych obiektach może być naliczana dodatkowa opłata za psa.

Wyślij zapytanie