Opera Leśna

Opera Leśna w Sopocie

Opera Leśna w Sopocie to, obok Molo i hotelu Grand, najbardziej rozpoznawalne miejsce miasta. Obiekt położony jest na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w kompleksie leśnym Lasów Oliwskich leśny amfiteatr o powierzchni 4 ha.

Obiekt ma ponad 100 lat (otwarty w lipcu 1909 roku) a w latach 2009-2012 przeszedł gruntowną modernizację. Celem modernizacji było nie tylko o wyremontowanie wysłużonego już obiektu ale przede wszystkim dostosowanie go obowiązujących współcześnie standardów. W wyniku tych prac powstała nowa Opera Leśna, z nowoczesną infrastrukturą dla widzów i artystów, przy tym zachowano jej unikalny charakter. Opera Leśna w Sopocie to jeden z najpiękniejszych obiektów amfiteatralnych w Europie. Widownia została zaprojektowana na pomieszczenie ponad 5 tysięcy widzów, a po złożeniu 4 pierwszych sektorów może ich być ponad 5,5 tysiąca. Odnowioną widownię przykrywa dach o powierzchni 3600 m2.

Opera Leśna jest kojarzona przede wszystkim z odbywającym się tu corocznie festiwalem (przez lata miał on różne nazwy: Sopot Festiwal, Polsat SuperHit Festiwal, Festiwal Jedynki, Sopot Hit Festiwal, TOPtrendy). Przez te wszystkie lata, na sopockiej scenie występowało wiele polskich i zagranicznych gwiazd nie sposób ich wszystkich wymienić. Scena opery to także miejsce licznych koncertów muzyki poważnej, koncertów bluesowych, rockowych, pokazów mody i innych.

Na terenie amfiteatru, oprócz dużej sceny, znajduje się również Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot oraz Klub Pod Sceną i Bar Pod Wiatą.

Aktualizacja - luty 2020.

Inne Atrakcje Turystyczne

Zobacz najlepsze atrakcje turystyczne Karpacz i okolice

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00