Sopot - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Sopotu

Sopot to miasto w północnej Polsce nad Morzem Bałtyckim. Położone pomiędzy Gdańskiem a Gdynią tworzy aglomerację miejską zwaną Trójmiastem. Większa część miasta leży na Pobrzeżu Kaszubskim natomiast mniejsza – zachodnia na Pojezierzu Kaszubskim. Sopot jest najmniejszym miastem na prawach powiatu w Polsce.

Dworzec Kolejowy w Sopocie znajduje się na ul. Dworcowej 7. Przez miasto biegną 2 linie kolejowe: nr 202 relacji Gdańsk Główny – Stargard Szczeciński oraz nr 250 relacji Gdańsk Główny – Rumia. Na tej linii od strony Gdańska znajduje się 3 przystanki: Sopot Wyścigi – Sopot – Sopot Kamienny Potok. Główne postoje Taxi w Sopocie znajdują się na ul. Tadeusza Kościuszki 61 i na ul. Jana Jerzego Haffnera 55. Informacja o szczegółowym rozkładzie PKP i cenach biletów znajdują się na Goeuro.pl.

Do Sopotu prowadzi droga wojewódzka nr 468 Gdańsk – Sopot – Gdynia.

Posiada status uzdrowiska. Sopot od strony Morza Bałtyckiego osłaniają: Zatoka Gdańska i Mierzeja Helska, a od lądu lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Kąpieliska w Sopocie uznawane są za najbezpieczniejsze, a woda w nich jest najcieplejsza na wybrzeżu.

Sopot posiada najdłuższe molo w Europie. Długość jego wynosi prawie 512 m. Kierując się od strony Gdańska na molo najłatwiej jest dotrzeć ulicami: Aleją Niepodległości, ul. 3-go Maja, ul. Grunwaldzką. Kierując się od strony Gdyni – Aleją Zwycięstwa, Aleją Niepodległości, ul. Jerzego Haffnera, ul. Jakuba Goyki. Molo znajduje się na ul. Powstańców Warszawy. Słynny deptak na ul. Monte Casino jest zamknięty dla ruchu drogowego. Deptak tworzą liczne restauracje, kawiarnie i sklepy. W okresie letnim w mieście odbywają się liczne imprezy imprezy kulturalno – rozrywkowe.

rozwiń
Sopot - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij