Sopot - noclegi blisko morza. Hotele, pensjonaty, pokoje przy plaży

Taki kurort jak Sopot w oczywisty sposób posiada szeroką gamę usług hotelarsko-turystycznych na noclegi blisko morza. Niedaleko plaży na niemal każdym kroku trafia się na ośrodek wypoczynkowy: jak nie luksusowy hotel, to elegancki pensjonat albo ogłoszenie o wolnych pokojach przy morzu. Miejscowość uzdrowiskowa o ogromnej renomie i długich tradycjach, bogata oferta kulturalna, dużo najróżniejszych atrakcji turystycznych… nic dziwnego, że atrakcyjne oferty wyprzedają się właściwie na pniu.

Niewątpliwie wizytówką całego Sopotu będzie Grand Hotel - aktualnie funkcjonujący pod nazwą Hotel Sofitel Grand Sopot. Wysmakowana architektura, luksusy w pokojach i apartamentach, wyśrubowane standardy pozwalające zaklasyfikować obiekt na pięć gwiazdek, wspaniałe tradycje, wreszcie doskonała lokalizacja tuż przy plaży. Oczywiście za TAKĄ jakość noclegów trzeba uiścić stosowną sumkę - na wakacje ceny w tym hotelu zaczynają się na poziomie 900 zł za dobę. Jeśli prestiż marki i zbytki znajduje się na liście priorytetów niżej niż rachunek ekonomiczny, niezłym rozwiązaniem będą apartamentowce. Choćby takie jak Apartamenty Joasia Sopot - 70 metrów od morza, a zatem bardzo blisko plaży.

Bardzo komfortowe pokoje, a jednocześnie całkiem rozsądne koszta noclegu, charakteryzują także większość pensjonatów. Znacznie wygodniejsze od quasi-kolonijnych ośrodków wczasowych, a do tego znacznie przystępniejsze cenowo od hoteli. W Sopocie warto zwrócić uwagę na Tawernę Rybaki, posiadającą zarówno szereg komfortowych pokoi gościnnych przy morzu, jak też własną restaurację - o całkiem bogatym i zachęcająco wyglądającym menu. Równie ciekawą co pensjonaty opcją noclegową powinny okazać się także sopockie hostele oraz prywatne kwatery blisko plaży. Takie swojsko brzmiące nazwy jak “Pokoje Gościnne U Hanki” czy “Spanie u Bogdana” w zasadzie mówią wszystko o tym, czego mogą się spodziewać turyści po takich miejscach.

Przybliżając noclegi w Sopocie, trzeba wyjaśnić jeszcze dwie kwestie. Po pierwsze: o klasyczne domki letniskowe przy plaży jest dość trudno. W bezpośrednim sąsiedztwie morza przeważają hotele, wille, pensjonaty i apartamenty, letniaki częściej występują w pobliżu Lasów Sopockich. Po drugie natomiast: zabiegi SPA & Wellness w Sopocie są stosunkowo łatwo dostępne (jeśli nie brać w ogóle pod uwagę ich cen). Zarówno w wariancie “all inclusive”, jak też oferowane przez sopockie centra wypoczynku i relaksu.

Krótkie podsumowanie - Sopot noclegi posiada w bardzo dużej ilości łóżek i pokoi, zaś obiekty noclegowe blisko morza prezentują całą gamę kategorii hotelarskich. Z pewnością każdy wybierający się do Trójmiasta turysta spotka się tutaj z wieloma kuszącymi propozycjami zarezerwowania turnusu niedaleko plaży.

Polecamy również:

Dodaj opinię
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Sopot - noclegi blisko morza. Hotele, pensjonaty, pokoje przy plaży opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij