Teatr na Plaży

Zarówno w przenośni, jak i dosłownie. Teatr na Plaży w Sopocie to projekt całoroczny - spektakle teatralne, projekcje filmowe, koncerty muzyczne i inne wydarzenia kulturalne na okrągło organizowane są na głównej scenie w sali. Natomiast w sezonie wakacyjnym ożywa plażowa scena plenerowa.

Teatr na Plaży to nowa formuła Sopockiej Sceny Off de Bicz, prezentowana szerokiej publiczności od 2013 roku. Placówka specjalizuje się w przedstawieniach kameralnych - na widowni w sali znajduje się dokładnie 90 miejsc siedzących. Swoje spektakle, cyklicznie bądź gościnnie, wystawiają tutaj m.in. Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej, warszawski Teatr Polonia, krakowski Teatr Nowy i wiele innych grup artystycznych. Teatr na Plaży to nie tylko scena, ale też studyjne kino (+ Dyskusyjny Klub Filmowy Kurort) czy warsztaty i wystawy, organizowane przede wszystkim przez tutejszy Klub Atelier.

Natomiast wszystkie inicjatywy wakacyjne przeprowadzane są pod szyldem “Kulturalna Plaża”. Są to zarówno plenerowe spektakle Teatru na Plaży, jak też koncerty, seanse filmowe, rozmaite festiwale (gościły tu m.in. Męskie Granie, Sopot Film Festival czy Festiwal Literacki Sopot) i działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży, a nawet plażowa biblioteka.

Teatrem na Plaży w Sopocie zawiaduje Bałtycka Agencja Artystyczna BART, opiekująca się również słynną Operą Leśną i innymi instytucjami kultury w Trójmieście.

Dodaj opinię

Centrum wydarzeń kulturalnych o zdecydowanie najlepszej lokalizacji. Teatr na Plaży w Sopocie działa przez cały rok, a latem ożywa scena plenerowa nad morzem. Rozmaite spektakle teatralne to tylko część oferty artystycznej. W sopockim Teatrze na Plaży organizowane są także seanse filmowe, muzyczne koncerty, wystawy czy zajęcia warsztatowo-edukacyjne.

Teatr na Plaży adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Teatr na Plaży, zobacz gdzie w Sopocie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Teatr na Plaży.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Teatr na Plaży opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij