Atrakcje Turystyczne

Molo

Molo w Sopocie to wizytówka miasta i zarazem najbardziej rozpoznawalna atrakcja - to najdłuższe drewniane molo nad Morzem Bałtyckim. Do molo przybijają statki pasażerskie. Działa tu również przystań jachtowa, która może pomieścić do 100 jednostek. Przy przystani działa restauracja Meridian. więcej »

ul. Chopina 10, Sopot

Opera Leśna

Opera Leśna w Sopocie to, obok Molo i hotelu Grand, najbardziej rozpoznawalne miejsce miasta. Obiekt położony jest na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w kompleksie leśnym Lasów Oliwskich leśny amfiteatr o powierzchni 4 ha. Obiekt ma ponad 100 lat (otwarty w lipcu 1909 roku) a w latach 2009-2012 przeszedł gruntowną modernizację. Na terenie amfiteatru, oprócz dużej sceny, znajduje się również Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot oraz Klub Pod Sceną i Bar Pod Wiatą. więcej »

ul. Stanisława Moniuszki 12, Sopot

Plaża

Plaża w Sopocie rozciąga się od południowej do północnej granicy miasta na długości około 4,5 km. Jej szerokość dochodzi do 110 m. Plaża położona jest bardzo blisko centrum miasta, a prowadzi na nią jedno oficjalne zejście, zejście do wody jest łagodne. więcej »

Sopot, przy molo

Latarnia Morska

Latarnia Morska w Sopocie położona jest tuż przy sopockim molo. Ciekawostką jest to, że nie powstała ona jako typowa latarnia morska a komin kotłowni. Na szczycie latarni znajduje się punkt widokowy. więcej »

Plac Zdrojowy 3, Sopot