Świąteczne pytanie: czym jest szczęście?

Mamy już grudzień, zaraz święta. W życzeniach świątecznych jak mantra przebija się sentencja, byśmy żyli szczęśliwie, co jest zrozumiałe. Ale co w ogóle znaczy te szczęśliwe życie?

Dla jednych szczęśliwe życie to pieniądze. Mówią, że pieniądze szczęścia nie dają - bzdura. Brak dobrych obrotów na koncie zagradza nam drogę do szczęścia - i nie chodzi tutaj o miliony, tylko kwotę jaka wystarczy na opłacenie bieżących potrzeb - i pozwoli nam cieszyć się życiem. Wiele osób jednak myli pojęcia - zamiast korzystać z pieniędzy, by cieszyć się życiem, cieszą się pieniędzmi. A z życia nie korzystają ani na jotę.

Ale ok - mamy stabilną sytuację finansową. Czas na punkt drugi - nastawienie do życia. Tutaj kuleje większość tych, którzy punkt pierwszy zdołali osiągnąć. Są w waszym otoczeniu ludzie, którzy nie lubią swojej pracy?  Na pewno - każdy z nas zna takie osoby.Większość z nas jest takimi osobami.

Przeciętne przyciąga przeciętne, a wyjątkowe przyciąga wyjątkowe. Zastanawiałeś się kiedyś, jak to się dzieje, że inni otaczają się świetnymi, interesującymi osobami, którzy mają kontakty i pieniądze, a inni całe życie mają wokół siebie oszustów i ludzi nieszczerych, nudnych? Wina jest w nas.

Będąc przeciętną osobą, która skupia życie na pracy, której nie lubisz, i marnując resztę dnia przez PC lub TV, ciężko będzie Ci znaleźć towarzystwo ludzi kreatywnych, oczytanych i bogatych. Tacy ludzie poszukują osób myślących podobnie do nich, mających swoje pasje i pracujących nad samym sobą. Tak jak wybitne osoby zadają się w większości z równie wybitnymi, tak przeciętniacy często zadają się z przeciętniakami. Jeśli nie zmienisz nastawienia do siebie i do życia, nie zmieni się nic.

Udało Ci się? Jesteś tą osobą, która może zaliczać się do osób wyjątkowych? A co jest w Tobie takiego wyjątkowego?

Jedni mają talent do marketingu i po 3 latach mają firmę z własną siecią pensjonatów, a weekendy spędzają w pokojach najlepszych hoteli, latając na spotkania. Inni uwielbiają informatykę, dzięki czemu są uważani za specjalistów w danej dziedzinie, i żyją dostatnie. Ale są również osoby, mające pasję i talent, ale jednak bez sukcesów - nikt ich nie zauważył, nie mieli szczęścia do znalezienia pracy w danej dziedzinie. Tutaj również objawia się reguła że nastawienie jest najważniejsze. Jeśli te osoby się poddają, to zabijają marzenia, więc także siebie.

Jeśli wiesz, co lubisz robić, zostaje ostatnia, najtrudniejsza rzecz. Musisz znaleźć siłę, by to co lubisz robić, wyszlifować do poziomu bardzo dobrego. Jeśli Twoją pasją jest gra na gitarze - powinieneś pracować tak ciężko, by dorównać Slashowi. A jeśli uwielbiasz piłkę nożną, nie zatrzymuj się, dopóki nie okiwasz Ronaldo. Pamiętaj - pracuj tak ciężko, by Twoi idole stali się Twoimi rywalami. 

A kiedy już Ci się to uda - wynagrodź to sobie świetnym wypoczynkiem, na który zasłużysz. Znamy na to dobre miejsca:

 

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij